Про мене

 Закінчив кафедру оптики фізичного факультету Чернівецького державного університету у 1978 році за спеціальністю оптичні прилади та спектроскопія, отримав кваліфікацію інженера-оптика-дослідника. До 1997 року працював в дослідницькому секторі Чернівецького державного університету (інженерно-оптичний факультет) інженером, молодшим, згодом старшим науковим співробітником. Кандидат фізико-математичних наук (1992 рік – спеціальність «Оптика»).
Заняття у гуртку стендового моделювання. 1988 рік.
       Працюючи в університеті, з 1987 року вів гурток стендового авіамоделювання в Чернівецькому міському клубі юних техніків «Кварц» (КЮТ «Кварц»), в який перейшов на постійну роботу у 1997 році керівником гуртка стендового авіамоделювання. Гурток працював за авторською програмою.
    З 2000 року - завідувач музею «Авіації та космонавтики» КЮТ «Кварц», експозиція якого є суттєвою науково-технічною базою для проведення занять з окремих тем програми гуртка «Основи космонавтики».
У 2001 році в КЮТ «Кварц» створено гурток «Основи космонавтики», керівником якого я працюю по сьогоднішній день. Заняття в гуртку проводяться за авторською програмою, затвердженою Вченою радою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (останню редакцію Програми схвалено 14.06.2016р., Протокол №2(88)).
Варіант програми «Основи космонавтики» (Програми курсу за вибором) для учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів опубліковано у Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України (21-22(43), 2015 листопад).
Міжнародна конференція «Дніпровська орбіта»
Неодноразово виступав з науковими доповідями у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях «Людина і Космос», «Дніпровська орбіта», «Дослідження Всесвіту: минуле, сучасне, майбутнє», «Технический музей: история, опыт, перспективы».
У 2008 році видав книгу «Небо над Чернівцями».
За тематикою теперішньої роботи вийшло 12 публікацій в різноманітних збірниках.
Захоплююся архіоастрономією. У 2009-2016 роках разом з археологами Києва, Івано-Франківська та Чернівців у експедиціях досліджував археоастрономічні об’єкти Буковини.


З повагою, Віталій Васильович Яценко. 

Немає коментарів:

Дописати коментар