Авторська програма

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
     Дослідження космосу - це найвища, на теперішній час, сходинка в розвитку земної цивілізації.
     Почавши з досліджень реактивного руху, людство пройшло етапи конструювання перших ракет, використання їх для військових цілей, розробки ракетних носіїв ядерної зброї, створення та запуску перших штучних супутників Землі, польотів в космос, виходу людини у відкритий космос, запуску міжпланетних станцій, експедицій на Місяць, створення орбітальних станцій та космічних кораблів багаторазового використання, дослідження планет Сонячної системи автоматичними апаратами, доктрини «Зоряних війн», та прийшло до плідного співробітництва в космосі багатьох країн нашої планети.
     Прослідкувати цей шлях людства дозволяє вивчення основ космонавтики. Вивчення основ космонавтики сприяє розвитку та закріпленню знань, здобутих на уроках фізики, математики, хімії, астрономії. Під час занять учні ознайомлюються з шляхами, якими просувалася наукова думка видатних представників людства, завдяки роботам яких стали можливими космічні польоти, ефективне дослідження космічного простору та використання досягнень в космічній галузі на користь населенню нашої планети.
     Мета програми - формування всебічно розвиненої особистості дитини, підготовка дітей до вступу у вищі заклади аерокосмічного профілю.
     Основні завдання:
 - надати учням  відомості з історії перших польотів людини у повітря;
- ознайомити з конструкцією апаратів важчих за повітря, їх типами і на основі отриманих знань перейти до принципів конструювання ракет та космічних апаратів;
- ознайомити з фізичними законами, завдяки яким можливі польоти в космос,  з історією освоєння космічного простору, історією протистояння, а потім співробітництва космічних держав.
    Інформація про останні досягнення в ракетно-космічній галузі, перспективи та шляхи космічних досліджень надає змогу оцінити роль нашої держави в освоєнні космосу як однієї з ведучих космічних держав світу, таких як США, Росія, Франція, Китай.
     Навчальна програма передбачає три роки навчання:
1-й рік – початковий рівень – 144 год. на рік, 4 год. на тиждень;
2-й рік – основний рівень – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень;
3-й (та інші) роки навчання – вищій рівень – 324 год. на рік, 9 год. на тиждень.
     До гуртка початкового рівня набирають учнів 5-7 класів.
    В програмі передбачено теоретичні та практичні заняття, екскурсії, перегляд відеофільмів на космічну тематику, участь у конкурсах, виставках. Учні отримують основні відомості з історії розвитку наукової думки в галузі авіації та космонавтики, поняття профізичні закони, завдяки яким можливі польоти в повітрі та в космічному просторі, вивчають типи та конструкцію ракетоносіїв і космічних апаратів.
    Програма гуртка основного рівня навчання - учні 8-11 класів.
   В програмі передбачено теоретичні та практичні заняття, екскурсії, перегляд відеофільмів на космічну тематику, участь у конкурсах різного рівня, олімпіадах, виставках.
   Гуртківці вивчають конструкцію космічної техніки, ознайомлюються з простими методами розрахунків, що використовуються в космонавтиці - розрахунками ракет, космічних апаратів, траєкторій їх руху. 
     Програма гуртка вищого рівня та інших років навчання - учні 9-11 класів.
    В програмі передбачено теоретичні та практичні заняття, екскурсії, перегляд відеофільмів на космічну тематику, участь у конкурсах, виставках, олімпіадах, учнівських наукових конференціях.
     Гуртківці поглиблено вивчають конструкцію космічної техніки, принципустрою та дії систем космічної техніки, на базі отриманих знань пропонують власніідеї конструкції аерокосмічних систем,користуючись засвоєними під час занять методами розрахунків, що використовуються в космонавтиці, проводять розрахунки власних проектів – ракет-носіїв, космічних апаратів, траєкторій їх руху.
     Частина курсу присвячена ознайомленню з космічними програмами країн світу, в тому числі першій, другій та третій космічним програмам України, останнім досягненням людства в космосі і внеску нашої держави в ці досягнення.
    Окрема увага приділяється перспективам космічних досліджень, новому етапу на шляху в космос – експедиціям на планети Сонячної системи, позитивним аспектам засвоєння космосу та екологічним наслідкам космічної діяльності людства.

 Повну версію програми дивіться за посиланням: "Основи космонавтики"



Немає коментарів:

Дописати коментар